małe serduszka

przed chwilą na fanpejdżu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zobaczyłam wpis z linkiem. wzruszającym, prawdziwym, pełnym nadziei, ale i smutnym. co roku mamy na ustach pytanie o to, co by było gdyby orkiestra nie grała od 22 lat… z drugiej strony piękna jest ta solidarność społeczna, piękne jest to, że sami dbamy o swoje sprawy i że są ludzie, którzy w naszym imieniu tak mądrze wydają nasze pieniądze.

sama nigdy nie musiałam korzystać z orkiestrowego sprzętu, ale może gdyby nie on, moje dzieci cie miałyby przesiewowego badania słuchu po narodzeniu…? małe serduszka widzę za każdym razem z newsach o chorych dzieciach, o ratowaniu noworodków, o nowoczesnych szpitalach w polsce.

w tym roku moja koleżanka Ania, szefowa jednego ze sztabów WOŚP, uświadomiła mi, że aktualnie, większość wolontariuszy finału to wyrośnięte noworodki korzystające ze sprzętu orkiestry. istotnie, młodzież pracująca przy organizacji zbiórki i imprez towarzyszących, rodziła się już w latach działania fundacji i byli objęci jej programami. 18 lat temu dostali, teraz dają od siebie i wkrótce znów będą beneficjentami swojej własnej pracy jako rodzice. niezwykłe.

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “małe serduszka

  1. Moja córka 8 lat temu otrzymała pompę insulinową od WOŚP,było to dla nas ogromne szczęście gdyż nie musiałam już robić kilku czy nawet kilkunastu zastrzyków dziennie mojemu wtedy niespełna 5-letniemu dziecku,dlatego jesteśmy dozgonnie wdzięczni Orkiestrze i coroczny finał jest dla nas ważnym wydarzeniem a Wiktoria od zeszłego roku jest również wolontariuszką WOŚP 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s